*Magnify*
SPONSORED LINKS
Creative fun in
the palm of your hand.
Printed from https://www.writing.com/main/profile/reviews/eczaneci
Review Requests: OFF
1 Public Reviews Given
Public Reviews
1
1
Review of haiku  
Review by eczaneci
Rated: E | (5.0)
Yapay kızlık zarı ile ilgili bir yazı yazıp, binlerce bayan tarafından okunup, çok güzel geri dönüşler almaya başlayınca ben de kendimi artık bu alanda daha çok araştırmaya yapmaya yönelttim. Bir önceki yazımda, Türkiye’nin büyük şehirlerinde kızlık zarı dikimi fiyatlarını araştırıp okurlarım ile paylaşmıştım. Bu araştırma yazımda ise, kızlık zarı zedelenmesi ile ilgili olarak bayanların en çok merak ettikleri soruların cevaplarını paylaşmaya çalışacağım.

Kızlık Zarı Zedelenmesi Araştırma Makalesi
Yazımı 1 haftalık bir araştırma sonucunda kaleme aldığımı bilmenizi isterim. Bu alanda bir uzman doktor olmasam da, bir çok uzman doktor ile görüşerek sonuçlar elde ettim. Lafı fazla dolandırmayı sevsem de, sizleri sıkmamak açısından hemen konuya girmek istiyorum.
Kızlık Zarı Zedelenmesi Nedir ?
Kızlık zarının zorlanması neticesinde oluşan tahrişler ve basit şişlikler ile birlikte bekaret zarında zedelenmeler olabilir. Bu durum halk arasında kızlık zarı zedelenmesi olarak isimlendirilir.

Yazımıza devam etmeden önce kızlık zarı zedelenmesi makalesini de mutlaka okumanızı tavsiye ediyorum.
Kızlık zarını genital bölgeye yapıştıran birden fazla bağlantı bulunmaktadır. Bazı durumlarda bu bağlantıların bir veya birden fazlası da yırtılabilir. Fakat daha sonraki ilişkilerde kalan bağlantılar da kopup kanayacağı için, uzmanların bazıları bu duruma da kızlık zarı patlaması olarak değil, de zedelenmesi, zarar görmesi olarak da nitelendirmektedirler.
Kızlık zarı zedelenmesi ile yırtılması farklı şeylerdir. bozulma işleminde zarın anatomik yapısı tamamen bozulurken, zedelenmede ise herhangi bir şekilde değişkenliği olmamaktadır. Zedelenme olaylarından sonraki ilk ilişkide yüksek oranda kızlık kanaması meydana gelecekken, yırtılma işlemi için aynı şeyleri söylememiz mümkün değildir.
Kızlık Zarı Zedelenmesi Neden Olur ?
Bayanların en çok merak edip araştırdığı konulardan bir tanesi de, sürtünme yolu ile yaşanan ilişkilerde, kızlık zarının bozulup bozulmadığıdır. hemen söyleyeyim, sürtünme yolu ile yaşanan birlikteliklerde kızlık zarı bozulmaz.
Kızlık zarının zedelenmesinin hangi şartlarda oluşabileceğini şu şekilde sıralayabiliriz:

Genital bölgeye giriş olmadan, sürtünme veya diğer yollar ile cinsel birleşme yaşanması, iç kısma bir şey sokmadan, dışarıdan oynanması ile veya uyarılması neticesinde mastürbasyon yapmak, genital bölgeyi etkileyebilen bir kazanın geçirilmesi, mantar gibi enfeksiyonlar geçirilirken iç kısmın normalden fazla kaşınması gibi sebepler, kızlık zarının en çok bilinen zedelenmesine neden olan şeylerdir.
Yukarıda saymış olduğum nedenlerin herhangi birisinde bir kaç damla kanama meydana gelebilir. Bu tarz durumlarda panik yapılmamalıdır. Yeri gelmişken söylemekte de fayda görüyorum, zedelenme sonucunda meydana gelecek olan kanamanın, kızlık bozulması mı, yoksa zedelenme mi olduğunu kendinizin anlama ihtimali yoktur. Bundan dolayı en kısa sürede jinekolojik muayene yaptırarak sonuçtan emin olabilirsiniz.
Kızlık Zarının Zedelenmesinin Belirtileri Nelerdir ?
Kızlık zarı zedelendiği zaman, yırtılması ile birlikte hemen hemene aynı sonuçları verecektir. Zedelendiği zaman daha az kanama olacakken, yırtıldığı zaman ise biraz daha fazla kanama olabilmektedir. Fakat her bayan için aynı şeyleri söylemek mümkün değildir. Zedelenme durumunda kanar mı gibi merak eden bir çok bayan var, bu şekilde bu sorunun da cevabını vermiş olduğumu düşünüyorum.

Benzer özellikte sonuçlar vereceğinden dolayı, bayanlar yırtıldığı veya zedelendiği sonucunda kararsız kalabilmektedirler. Bekaretin bozulmasını bayanlar kendi gözleriyle anlayamazlar.
Benim tavsiyem bir kaç damla dahi kan gördüyseniz veya kendinizden şüpheye düştüyseniz, en kısa süre içerisinde jinekolojik muayene olmanızdan yanadır. Zira bu durum hiç de şansa bırakılacak bir şey değildir. Jinekolojik muayene sırasında doktorunuz, ilişkide kanama olup olmayacağı hakkında size detaylı bilgileri zaten söyleyecektir.
Kızlık zarı zedelenmesinin en çok bilinen belirtisi bir kaç damla kanama şeklindedir. Haricinde ise şişlik ve iltihap şeklinde görülebilir.
Kızlık zarı zedelenmesi olduğu zaman görülecek olan kan rengi normal kan rengi şeklinde veya bir ton açık kırmızı şeklinde olabilir, kızlık bozulmasında ki renk ile aynıdır.
Kızlık Zarı Zedelenmesi İyileşir mi?
Kızlık zarınızın zedelendiğinden eminseniz, kanama olmuş olsa dahi, zarın yapısında bozulma olmadığından dolayı, dokuda meydana gelen hasarlar kısa süre içerisinde iyileşecektir. Daha sonraki girilecek olan ilk ilişkide de yüksek oranda kanama olacaktır.

Zedelenme durumunda iyileşme (düzelme) olacağını söyledim fakat, öncelikle olduysa kanamanızın zedelenmeden mi, yoksa yırtılmadan mı kaynaklı olduğunu kesinlikle öğrenmeniz gerekmektedir. Baştan da söylediğim gibi, riske atılacak bir konu olmadığından dolayı mutlaka uzman bir doktora muayene olup sonucu net bir şekilde öğrenmeniz gerekmektedir.
Bu alanda bilinen doktorlardan olan Haydar Dümen’in çeşitli yazılarını okudum. Zedelenmenin iyileşip iyileşmeyeceği ile ilgili bir açıklamasına rastlamasam da, uzun süreli ilişki ve evliliklerde güven duygusunun önemli olduğunu, bundan dolayı kızlık zarı ile ilgili olarak aklınızda herhangi bir şüphe varsa muayene olmakta fayda gördüğünü belirttiğini de yazımızda yer verelim. Haydar Dümen Hocamız, şüphe ile yaşanmaz diye yazdığı yazıda bu konuya değinmiştir.
Kızlık Zarı Zedelenmesi ile İlgili Merak Edilenler
Bayanların doktorlara en çok sordukları ve İnternet üzerinden en çok arayıp merak ettikleri zedelenme ile ilgili bazı konuları bu başlık altında toplayıp, kısa kısa cevap vermeyi düşünüyorum.
Kızlık zarı zedelenmesi durumunda, zar yırtılmasa bile hamile kalınır mı diye oldukça fazla aramanın olduğunu gördüm. Evet arkadaşlar, kızlık zarı bozulmadan zedelense bile hamile kanılabilir. Bildiğiniz gibi kızlık zarının yapısı delikli şekildedir. Yani içerisine spermi alabilir ve yumurtalar döllenebilir. Bundan dolayı nasıl olsa bakireyim sperm içeriye geçmez diye rahat davranmamanızı tavsiye ediyorum.

Bekaret zarı zedelendiği zaman oluşabilme ihtimali olan kanamanın ne kadar süreceği de merak edilenler arasında. Bu sorunun net bir cevabı olmasa da, yırtılma durumunda oluşacak kandan az olacağı genel bir kanı görmektedir. Fakat tahriş olduğu zaman yara iyileşmez ise, ara ara kanamaların devam edeceğini de belirtmekte fayda var. Örneğin bayan mantar enfeksiyonuna yakalandı. Kaşınmadan kaynaklı genital bölge içerisinde yara oluştu. Sürekli kaşınma devam edeceğinden dolayı da yaranın iyileşme süreci uzayacağından uzun süre kanama devam edebilir.
Sürtünme veya mastürbasyon sırasında kızlık zarı zedelenmesi görülebilse de, bekaret kaybı yaşanmamaktadır. Diğer yazılarımızda da belirtmiş olduğum gibi, içeriye herhangi bir cisim ile müdahale edilmediği sürece bekaret kaybı yaşanması çok da mümkün değildir.
Merak edilen bir başka konu ise, zedelenen kızlık zarı yeniden kanar mı şeklinde. Evet arkadaşlar, zedelendiği an veya iyileştikten sonra ilişkiye girilse dahi yeniden bir kanama meydana gelecektir. Yazımın genelinde bahsetmiş olduğum gibi zedelenme durumunda zarın genel bütünlüğü bozulmayacağından dolayı kızlık yırtılması meydana gelecek ve kanama olacaktır.
Zedelenen kızlık zarı bozulmuş mudur şeklinde sorular olduğunu da görmekteyim. Bunun cevabını daha önce vermiştim. Hayır, bozulmamıştır ve ilk ilişkide zar yırtılıp kanama meydana gelecektir. Tabi esnek bir kızlık zarına sahip değilseniz.
Kızlık Zarı Zedelendi ise Ne Yapabilirsiniz
Kızlık zarı zedelenmesi ile karşılaştıysanız sebebini ve çözümünü aramak ve zedelenme oranını öğrenmek için mutlaka jinekolojik muayene olmanız gerekmektedir.
Zedelenme durumlarında kızlık zarı dikimi ameliyatı olmanıza veya yapay kızlık zarı kullanmanıza gerek yoktur. Zaman içerisinde kendini onaracağından dolayı size verilen krem veya ilaçları kullanıp, tedavi sürecini tamamlamanız yeterli olacaktır.
Doktora gittiniz, zedelenme değil de kızlık zarı bozulmuş giye bir teşhis koydu ise kızlık zarı dikimi yaptırmadan önce mutlaka sahte kızlık zarı isimli ürünü de incelemenizi tavsiye ederim. Ameliyata gerek kalmadan benim yaptığım gibi, ilk gecenizi sorunsuz bir şekilde atlatabileceğinizin de müjdesini vereyim yeri gelmişken.

Yapay Kızlık Zarı İrtibat Hattı : 0531 616 98 83
Sonuç olarak bu makalemde, kızlık zarı zedelenmesi ile ilgili edindiğim bilgileri okurlarım ile paylaşmaya çalıştım. Umarım yardımcı olabilmişimdir. Eğer sizin de merak edip benim buraya yazmadıklarım varsa yorum olarak yazarsanız, en kısa sürede cevabını öğrenip sizler ile paylaşmaktan mutluluk duyarım.
Sağlıklı günler dilerim. Hoşça kalın…


*Gold* My review has been submitted for consideration in "Good Deeds Get CASH!.
1 Reviews · *Magnify*
Page of 1 · 25 per page   < >
Printed from https://www.writing.com/main/profile/reviews/eczaneci